تلفن: ۰۴۴-۳۳۴۳۳۰۶۸ ایمیل: info@karmia.ir

نحوه پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی

حق بیمه وجهى است که طبق قانون تأمین اجتماعى براى بهره مندى از مزایاى آن به سازمان تأمین اجتماعى پرداخت میشود. در جدول زیر انواع بیمه ها و مبالغ هر یک را در  سال ٩٧ مشاهده میکنید:

طبق ماده ٣٩ قانون تأمین اجتماعى ،مهلت قانونى براى تحویل لیست و پرداخت حق بیمه هر ماه ،حداکثر تا آخرین روز ماه بعد است .و با توجه به اینکه عدم پرداخت و یا تأخیر در پرداخت حق بیمه مشمول جرایم میشود پس پرداخت به موقع حق بیمه از اهمیت بالایى بر خوردار است.

کار فرمایان مکلف اند که لیست بیمه خود را در مهلت مقرر به سازمان تأمین اجتماعى ارسال نمایند و پس از تأیید نهایى و دریافت برگ پرداخت حق بیمه در صورت تمایل به پرداخت حق بیمه از روش هایى که در ادامه به آن مى پردازیم، استفاده نمایند.

پرداخت حق بیمه از طریق اینترنت:

 • به سایت بانک ملت به نشانى www.bankmellat.ir مراجعه کرده سپس در قسمت بانکدارى الکترونیک، روى گزینه سامانه واریز وجوه به حساب سازمان ها کلیک کنید و سپس سازمان تأمین اجتماعى را انتخاب نمایید. بعد از وارد کردن نام و نام خانوادگى و سایر اطلاعات ،شناسه واریز و مبلغ  را مطابق برگ بیمه پرداختى وارد کنید و در نهایت گزینه تأیید را انتخاب نمایید.

و بعد از انتخاب گزینه (صحت اطلاعات تأیید مى گردد) وارد صفحه پرداخت الکترونیکى بانک ملت مى شوید.

 • و یا به سایت بانک رفاه به نشانى refah-bank.ir مراجعه فرمایید. سپس وارد قسمت بانکدارى الکترونیکى شوید و نام کاربرى و رمز ورود خود را وارد نمایید. در قسمت منوى پرداخت گزینه حق بیمه کارفرمایان را انتخاب کنید سپس شناسه پرداخت و مبلغ را مطابق برگ پرداخت حق بیمه وارد و گزینه بررسى شناسه پرداخت را انتخاب نمایید. بعد از تأیید گزینه (اطلاعات فوق صحیح مى باشد)، روى گزینه پرداخت کلیک کنید در نهایت وارد صفحه پرداخت الکترونیک میشوید.

پرداخت حق بیمه از طریق عابر بانک:

 • با مراجعه به دستگاه عابر بانک یکى از بانک هاى رفاه ،صادرات،کشاورزى،ملى،ملت،تجارت،سپه و انتخاب گزینه پرداخت حق بیمه تأمین اجتماعى ،شناسه و مبلغ برگ پرداخت حق بیمه را وارد نمایید واطلاعات را تأیید نمایید و پس از پرداخت ،رسید خود را دریافت نمایید.

دقت داشته باشید هنگام وارد کردن مبلغ برگ پرداخت حق بیمه از رند کردن مبلغ خوددارى کنیدو همچنین شناسه بانک ملت در برگ پرداخت حق بیمه، تنها براى پرداخت از طریق دستگاه و سایت بانک ملت مى باشد.

پرداخت حق بیمه از طریق تلفن همراه:

با استفاده از سامانه USSD و وارد کردن کد #٧١٣*٧٢۴* وارد منوى پرداخت قبض حق بیمه سازمان تأمین اجتماعى شده و شناسه و مبلغ حق بیمه به همراه شماره کارت و رمز دوم کارت را ثبت و حق بیمه خود را پرداخت نمایید.

 

پرداخت حق بیمه از طریق تلفن بانک رفاه :

 • با شماره تلفن گویاى :٠٢١٨۴٠۴٣٠٠٠ تماس بگیرید.
 • براى پرداخت قبض عدد ٣ را وارد نمایید.
 • براى پرداخت حق بیمه تأمین اجتماعى عدد ٢ را وارد نمایید.
 • سپس شماره کارت خود و پس از آن علامت * را وارد نمایید.
 • شناسه برگ پرداخت حق بیمه و پس از آن علامت * را وارد نمایید.
 • مبلغ را طبق برگ پرداخت حق بیمه و پس از آن علامت * را وارد نمایید.
 • چنانچه شناسه و مبلغ اعلام شده از سامانه را تأیید مى کنید، عدد ١ را وارد نمایید.
 • در انتها با وارد کردن رمز دوم کارت حق بیمه پرداخت مى شود.

پرداخت حق بیمه در شعب سازمان تأمین اجتماعى:

در این روش افراد با مرجعه حضورى در شعب مختلف سازمان تأمین اجتماعى حق بیمه خود را پرداخت مى نمایند.

 

منبع

 

دیدگاهتان را بنویسید